Wystarczy oddać kilka głosów na szkołę aby urządzić w szkole nowoczesne laboratorium

Szanowni Państwo, mamy przyjemność poinformować, że gimnazjum wzięło udział w konkursie w którym szkoła może pozyskać pieniądze na urządzenie nowoczesnego laboratorium. Pierwszy etap, związany ze zorganizowaniem zajęć, nagraniem materiału, przygotowaniem filmu i umieszczeniem na platformie, mamy za sobą. 

 

Czeka nas drugi etap, w którym należy glosować na projekt. Jest to bardzo ważne, ponieważ do ostatniego etapu przechodzi sto spośród trzystu projektów z których  jury wyłoni 30 zwycięzców. 

Jak głosować?

Należy wejść na stronę  http://adamed.com.pl/pl/30lecie/konkurs/

Wybrać zakładkę ZGŁOSZENIA  i wyszukać na drugiej stronie film z naszego gimnazjum. Po wybraniu filmu (wyświetli się na górze strony), znajdziemy pod nim opcję głosuj. Aby oddać głos należy podać adres email oraz hasło, tak jak przy logowaniu na FACEBOOKU. 

Można głosować z telefonów komórkowych. Również należy wejść na podaną stroną, przejść do zakładki ZGŁOSZENIA i przejść na drugą stronę.

Można głosować codziennie do 30 czerwca 2016 r. 

Liczymy na Wasze głosy

Sukcesy w konkursach ornitologicznych

Już od kilku tygodni cieszymy się wiosną. Wśród zieleni podziwiać możemy kwitnące drzewa i krzewy, słyszymy piękny śpiew ptaków. No właśnie, zabiegani, zapracowani często nie słuchamy tych pięknych melodii i nie zastanawiamy kto je wykonuje. Nasze koleżanki: Agatka Bąkała, Basia Simkowska i Basia Pawlak postanowiły poznać ten piękny, kolorowy i melodyjny świat.
Zdobyte wiadomości sprawdziły w konkurach ornitologicznych. W konkursie przygotowanym przez SP nr 7 „Hej młodziaki, jakie to ptaki” zajęły wysokie miejsca. A w XLIII edycji konkursu ornitologicznego „Jaki to ptak” zorganizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody i Uniwersytet Łódzki, obie Basie zdobyły wyróżnienia, uzyskując jednocześnie najlepsze wyniki wśród gimnazjów uczestniczących w zmaganiach.
Gratulujemy : )

Podróż w krainę biologii i chemii

27 kwietnia klasy druga i trzecia uczestniczyły w interesujących biologiczno – chemicznych warsztatach przygotowanych w II Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Łodzi. Zajęcia biologiczne pozwoliły na lepsze poznanie zwierząt a były tym atrakcyjniejsze, że poprowadzone zostały w oparciu o ciekawe eksponaty i wizytę w szkolnym muzeum przyrody.

Galeria>>

Czytaj więcej: Podróż w krainę biologii i chemii

Nauka bez granic

Nasza szkoła bierze w następnym roku udział w europejskim projekcie eTwining.
Jest to portal łączący placówki szkolne z całej europy, za pomocą projektów artystycznych i naukowych. Możemy brać udział w projektach organizowanych przez inne szkoły, lub sami stworzyć własny. Możliwe są również wymiany i wspólne spotkania. Co roku wybierane są najlepsze projekty, a szkoły, które są ich autorami, otrzymują nagrody i odznaki. Szkoła już uczestniczy w tym programie. Na razie dopiero się rozkręcamy, lecz w następnym roku możemy już ruszyć pełną parą : )
Ale najlepiej sami zobaczcie >>

                                                                                                                                              Nina Kubasiak

Festiwal eksperymentów 2016

Zobaczyć  – dźwięk, widzieć  – niewidzialne, zrozumieć  - nieoczywiste. Czy można połączyć takie przeciwieństwa. Oczywiście !!!  Podczas naszego  „Festiwalu eksperymentów” wędrując pomiędzy  stoiskami poznawaliśmy tajemnice natury  w sposób niezwykle ciekawy i kolorowy. Po raz kolejny udało się połączyć dobrą zabawę z nauką. Jednak najważniejsze, że to gimnazjaliści poprzez dzielenie się swoją wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami, sami lepiej opanowywali materiał, uczyli się autoprezentacji i planowania. Czy się udało?  Zapraszamy do obejrzenia galerii.  

Galeria>>

2011 Rok szkolny 2015/2016.
Powered by Joomla 1.7 Templates, read web hosting reviews