"Edukacja globalna"

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że każdy z nas ma duży wpływ na to co dzieje się nie tylko w Łodzi, w Polsce ale i na całym świecie. Codziennie w domu, podczas zakupów lub nawet korzystając z Internetu dokonujemy szeregu decyzji, które przekładają się m.in. na sytuację w krajach dalekiego Południa lub wpływają na klimat.
O tym czym są np.: eko-znaki, na czym polega sprawiedliwy handel, jakie są prawa człowieka, jaki jest cykl życia produktu, czym jest koncepcja „Fere Trade” uczniowie gimnazjum mogli dowiedzieć się podczas warsztatów przeprowadzonych przez trenerkę z Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”, która przeprowadziła cykl warsztatów z zakresu „Edukacji globalnej”.
Galeria>>

Podczas zajęć z trenerem, a także na lekcjach biologii i chemii uczniowie poszerzali swoją wiedzę pracując w grupach, oglądając filmy i wykonując ciekawe ćwiczenia. Zrealizowali również mini projekt „EKO-ZNAKI”, który polegał na opracowaniu mapy myśli lub infografiki dotyczącej wybranego Eko-znaku. Z tych prac przygotowano „Galerię na drzwiach” która pozwala podzielić się wiedzom nie tylko z uczniami naszego gimnazjum, ale również uczniami szkoły podstawowej i innymi osobami odwiedzającymi naszą szkołę.

Chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj tutaj>>

Odwiedź

2011 "Edukacja globalna".