Zebranie

19.09.2015r. środa godz. 18:00

zapraszamy na zebranie z wychowawcami klas.

"Edukacja globalna"

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że każdy z nas ma duży wpływ na to co dzieje się nie tylko w Łodzi, w Polsce ale i na całym świecie. Codziennie w domu, podczas zakupów lub nawet korzystając z Internetu dokonujemy szeregu decyzji, które przekładają się m.in. na sytuację w krajach dalekiego Południa lub wpływają na klimat.
O tym czym są np.: eko-znaki, na czym polega sprawiedliwy handel, jakie są prawa człowieka, jaki jest cykl życia produktu, czym jest koncepcja „Fere Trade” uczniowie gimnazjum mogli dowiedzieć się podczas warsztatów przeprowadzonych przez trenerkę z Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”, która przeprowadziła cykl warsztatów z zakresu „Edukacji globalnej”.
Galeria>>

Czytaj więcej: "Edukacja globalna"

„W jeden dzień dookoła świata”

W dniu 10.06.2015 uczniowie gimnazjum zabrali swoich młodszych kolegów i koleżanki ze szkoły podstawowej, w niezwykłą podróż po niezwykle ciekawych krajach. Podczas prezentacji można było poznać kulturę, tradycyjne stroje, regionalne potrawy oraz muzykę jaka rozbrzmiewa w tamtych rejonach. Opowieści urozmaicone zostały ciekawostkami dotyczącymi omawianych krajów. Nic dziwnego, że taka forma poznawania świata wzbudziła wiele emocji i zainteresowania. A najważniejsze, że wszyscy dobrze się przy tym bawili.
Zresztą sami zobaczcie w naszej galerii.

Szanowni Państwo

W związku z liczbą podań kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej Społecznego Gimnazjum S. M. P. „PRO ARTE”, przekraczającą ilość miejsc, rekrutacja zostanie zakończona w lipcu wg harmonogramu, zgodnego ze Statutem Szkoły.

Warunkiem udziału w rekrutacji jest dostarczenie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia OKE z wynikami sprawdzianu po klasie 6, w terminie 26.06.2015r.-02.07.2015r. (do godz.15.).

03.07.2015r. zostanie podana do publicznej wiadomości lista uczniów przyjętych oraz nieprzyjętych.

03. oraz 6.07.2015r. nastąpi podpisanie umów.

Festiwal eksperymentów

20 maja 2015 r. po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowany został „Festiwal eksperymentów”.  W tym dniu mogliśmy zaprezentować wiele ciekawostek z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych w atrakcyjny i widowiskowy sposób.

Co prezentowaliśmy i jakie towarzyszyły temu emocje? Możecie zobaczyć w naszej galerii >>

2011 Rok szkolny 2014/2015.