Telefony-tak czy nie?

Telefony komórkowe w szkole — tak czy nie

Ostatnio w szkole pojawiła się dość trudna sprawa do rozwiązania. Mianowicie chodzi o nadmierne używanie telefonów komórkowych na przerwach, a czasami nawet na lekcjach.

Osobiście sam używam smartfona na każdej przerwie miedzy lekcjami i uważam to za normalną czynność. Żyjemy w czasach, kiedy praktycznie każdy posiada urządzenie mobilne, jest na jakimś portalu społecznościowym np. Facebooku, kontaktuje się ze znajomymi, wymienia się informacjami itp. Poza tym mnogość aplikacji, które ukazują się z dnia na dzień nie pozwala pozostać obojętnym. Jest to styl życia, pasja, a przede wszystkim praktyczność.

Jednak nietrudno zgodzić się z tym, że użytkowanie telefonów w czasie zajęć rozprasza i dezorganizuje pracę na lekcji, a w trakcie przerw jest mocno przesadzone.

Uważam, że telefony powinny być używane w szkole, ale w granicach rozsądku. W szkole podstawowej używanie telefonów na lekcji i na przerwach jest zabronione.  W gimnazjum zrealizowano kampanię mająca na celu pokazanie uczniom, że są różne inne ciekawe zajęcia, które można połączyć z użytkowaniem telefonów…

 

 

2011 Telefony-tak czy nie?.
Powered by Joomla 1.7 Templates, read web hosting reviews