Dzwonki ?!

Jak zapewne sami zauważyliście, niedawno w naszej szkole pojawił się znajomy. Dla starych uczniów jest to nowy znajomy, natomiast dla nowych uczniów, którzy wcześniej byli wychowankami innych placówek to zdecydowanie stary znajomy. O kim mowa? O dzwonku szkolnym.

Pojawienie się tegoż jegomościa w naszych murach wprowadziło nowy porządek w funkcjonowaniu zarówno samej szkoły jak i jej pracowników, i uczniów. Zmiany, których jesteśmy świadkami mają pozytywne i negatywne skutki. Na pewno na korzyść naszego znajomego działa fakt, iż dzwoniąc na lekcję zmniejsza on liczbę naszych spóźnień, skrupulatnie śledzonych przez rodziców w elektronicznym dzienniku. Z kolei argumentem przeciw jest to, że przeszkadza on  podczas gry na instrumencie czy śpiewu. Poza tym warto byłoby zastanowić się, dlaczego dzwonek rozlega się tylko, gdy rozpoczynamy lekcję, a kiedy ją kończymy i potrzebujemy przerwy na odpoczynek, rozmowy z przyjaciółmi i zjedzenie obiadu, musimy zdawać się na dobrą wolę nauczyciela…

Oczywiście nie mnie oceniać, pozostawiam to waszej dyskusji. Podsumowując – chcecie czy nie, przyzwyczajcie się do naszego nabytku. Miejmy nadzieję, że będzie to miła znajomość.

 

Mateusz Kowalczyk

2011 Dzwonki ?!.
Powered by Joomla 1.7 Templates, read web hosting reviews